O nás

Judo Košice je športový oddiel, ktorý sa venuje koncepčnej a systematickej práci s mládežou. Trénujeme judo, ktoré milujeme. Sme pokračovateľmi judistickej tradície, ktorá sa v Košiciach píše už od roku 1957.

Všetky aktivity nášho oddielu sú založené na princípoch vzájomnej úcty, disciplíny, rešpektu a silnom duchu fair-play. Zakladáme si na dobrej nálade, priateľskej atmosfére a dobrom kolektíve.

Kvalita a tradícia našej práce je prezentovaná technickou vyspelosťou a skúsenosťami našich trénerov.  Všetci tréneri sú nositeľmi judistického stupňa technickej vyspelosti DAN (čierny opasok). Najskúsenejší z radov trénerov sa venujú judu viac ako 40 rokov a vychovali stovky aktívnych ale aj rekreačných judistov.

Judo robíme pre zábavu. Rekreačne aj športovo. Sme hrdý košický klub, ktorý sa aktívne zúčastňuje športových súťaží a turnajov. Takto si môžu naši športovci porovnávať svoje sily s konkurenciou na Slovensku aj v zahraničí. Často víťazíme a z prehier si vždy berieme ponaučenie.
V našej telocvični je vítaný každý, kto má chuť sa zdokonaľovať. Na veku, sile, či skúsenostiach vôbec nezáleží. Dôležitá je chuť a vôľa.

Budeme radi ak sa k nám pridáte a rozšírite tak rady košickej judistickej rodiny.