Konal sa prímestký judo tábor 2014

V týždni od 30.6. – 4.7.2014 sa v Košiciach na ZŠ Slobody uskutočnil prímestský judo tábor.

Vyše dvadsať väčších aj menších judistov zanietene športovalo celých päť dní. Všetky dni sme strávili naozaj veľmi pestrým spôsobom- cvičili sme judo, hrali futbal, basketbal, sumo, šplhali na lane aj na tyči, skákali cez kozu a hrali mnoho iných hier v telocvični aj na ihrisku. Prechádzky lesom spestrili náš oddych po dobrom obede.

Hodiny japončiny nás naučili ako sa povie po japonsky hlava, ruka, či nos. Ďalej poznáme základné číslovky a počítanie nám tak nerobí problémy.

Pútavé a oku lahodiace boli ukážky taekwonda, kedy údery a kopy lietali ponad hlavy. Ďalšie bojové umenie kendo, účastníkov tábora úplne očarilo. Bojovníci v brnení a prilbách predviedli v ukážkach zápasy s náhradami mečov, so šinajmi. Divákom sa zatajoval dych. Po skončení ukážky si všetky deti mohli celú výzbroj a výstroj kendo bojovníkov ochytať a vyskúšať ,z čoho mali veľkú radosť.

Tešíme sa, že sa prímestský tábor vydaril. Náš zdravotník nemal takmer žiadnu prácu a úrazy či zranenia sa nám vyhli. Dobrá nálada a kamarátsky duch boli zárukou vydarenej akcie.

Tešíme sa na ďalší rok a všetkým prajeme krásne prázdniny.

Vaši tréneri.

neboli nájdené žiadne obrázky